Son haberlere dair açıklamamız

Okulumuz kapanmıyor;
Dönüşüm geçiriyor.

İnanç Lisesi (TEVİTÖL), ülkemizdeki üstün ve özel yetenekli lise düzeyindeki öğrencilere, ihtiyaç duydukları özel eğitimi, karma ve yatılı olarak veren tek kurum oluşuyla Türkiye’nin en önemli eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

Merhum Sezai Türkeş ve zamanının en iyi danışmanları, akademisyenleri, mimarları ile birlikte kurulan okulumuz, öğrencilere çok yönlü İngilizce eğitim veren, sosyal yönü ile diğer Anadolu ve Fen liselerinden ayrılan, ırk, din, mezhep ve siyasi görüş ayrımı yapmadan öğrenci kabul eden, Atatürkçülük ilkelerine bağlı “İnanç Öğrenme Köyü” olarak kurgulanmıştır. Sezai Bey’in dünyadaki benzer okullardan yönetici ve yabancı öğretmenler getirerek ve uluslararası organizasyonlarla yaptığı iş birlikleri sayesinde dünya vatandaşı ve çok yönlü bireyler yetiştirmeye odaklanan TEVİTÖL, özel müfredatı nedeniyle üç aşamalı sınav sistemi ile öğrenci almaktadır.

TEVİTÖL’ü özel kılan fiziki şartları, idari kadrosu ve öğrencileri ile birlikte bir bütün oluşu ve bu köklü ideali 25 yıldır sürdürebilmeyi başarabilmiş olmasıdır. Her köklü kurumda olduğu gibi İnanç Lisesi’nde de bu başarı tüm paydaşların ortak bir amaç etrafında toplanması ve özveriyle çalışması ile mümkün olabilmiştir. Bundan sonraki süreçte de okulumuz hakkında olumsuz bir kanıya yol açabilecek veya bu gayeden saptığını düşündürebilecek herhangi bir yanlış anlaşılmanın meydana gelmemesi için aynı paydaşlar 25 yıllık köklü idealin etrafında tekrar bir araya gelecek ve Sezai Bey’in mirasının ve İnanç Hanım’ın vasiyetinin yerine getirildiğinden emin olacaktır.

Dünyada eşi olmayan okulumuz toplumsal mirasımızdır; insanlığın iyiliği ve geleceği için böylesi okullara ihtiyacımız olduğundan toplum tarafından korunmalı ve kollanmalıdır. Okulumuz şu anda bir yıllık yeniden yapılanma dönemine girmiştir. Mayıs 2018’den bu yana alınan bu kararları mezunlar olarak endişe ile yakından takip etmekteyiz. Ne şanslıyız ki okulumuz, eğitim alanında öncü ve Türkiye’nin en büyük vakfı olan TEV gibi bir kurumun koruması altındadır. Bu nedenle okulumuzun söz konusu bir yıllık dönüşüm döneminden TEV’e yakışır bir sonuç çıkacağına eminiz ve bunun takipçisiyiz.

İnanç Lisesi Mezunlar Derneği de okulumuzun değerli kuruluş hedefleri doğrultusunda gereken kaliteli eğitim ortamının devamlılığını sağlamak için kurulmuştur. En temel misyonu, İnanç Lisesi’nin devamlılığına ve camiasının birlikteliğine katkı sağlamaktır. İnanç Lisesi Mezunlar Derneği başta olmak üzere bütün paydaşlar emin adımlarla okulumuzun daha iyiye taşınması için çaba göstermekteyiz. Bizler de dünyanın dört bir yanındaki mezunlar olarak birleştiğimizi ve uzman olduğumuz alanlarda katkı sağlayabileceğimiz sürdürülebilir iş birliklerine her daim hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

İnanç Lisesi Mezunlar Derneği

0 Comments